Praktyki
PRAKTYKI
Rok akademicki 2024/25
Praktyka zawodowa umożliwia studentom kierunku Psychologia zapoznanie się z całokształtem działalności pracy psychologa i kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej, w tym dotyczących m.in. praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy teoretycznej w działalności praktycznej oraz rozwijania i pogłębiania własnych kompetencji psychologicznych
W trakcie studiów na kierunku Psychologia studenci odbywają praktykę zawodową w podmiotach prowadzących działalność psychologiczną – w łącznym wymiarze 6 miesięcy, tj. 750 godzin dydaktycznych (45 min). Za zaliczenie praktyki zawodowej student otrzymuje w sumie 30 punktów ECTS. Praktyka zawodowa na kierunku psychologia realizowana jest w dwóch etapach: ogólna praktyka zawodowa oraz praktyka zawodowa zgodna z modułami IV-VII: psychologii klinicznej dziecka i dorosłego oraz pomocy psychologicznej i psychoterapii.
Studenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia samodzielnie poszukują miejsc odbywania praktyk, gdzie jest zatrudniony psycholog (wymóg VI, VIII, IX i X semestru), który będzie mógł pełnić rolę superwizora praktyki oraz realizują formalności związane z ich odbyciem. Ponadto mogą skorzystać z listy placówek/instytucji, z którymi Uczelnia podpisała Porozumienie wieloletnie w sprawie odbywania praktyk studenckich. Lista placówek, procedura oraz dokumentacja dotycząca praktyk studenckich WSZJK – Zasady odbywania studenckich praktyk na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym dostępna jest na stronie: Praktyki – Katedra Pedagogiki i Psychologii (uniwersytetradom.pl)
Merytoryczny nadzór i opiekę ze strony Uczelni nad odbywanymi przez studentów praktykami sprawują Opiekunowie URad – nauczyciele akademiccy powołani przez Rektora na wniosek Dziekana/Prodziekana WF-P.
